+90 216 693 22 33 | 0532 230 70 78 info@quantaturkiye.com

Duetto MT Evo

 

LAZER KAYNAKLARI:

– Alexandrite 755 nm
– Nd:YAG 1064 nm

 

ENDİKASYONLAR:

– Epilasyon
– Vasküler tedaviler
– Leke tedavileri
– Cilt yenileme
– Onikomikoz (tırnak mantarı)

 

VİDEO

ÖNCESİ & SONRASI

Artık daha hızlı! Duetto MT ye göre 2,5 kat daha hızlı ve % 50 daha yüksek güce sahip 2015 model lazer sistemidir.

Hastalar tarafından en rağbet gören lazer çeşidi olan Alexandrite’ın kısa sürede sonuç vermesi, ağrısı en az olması ve hızlı olması bu tercihin en büyük sebepleridir. Cihazda bulunan hava soğutma sistemi epidermisi koruyarak hem yanık riskini hem de acıyı en aza indirir ve bu sayede komplikasyon gelişmesini önler. Nd:Yag lazer ise hem damar hem epilasyon hem de cilt gençleştirmede kullanılan bir çeşit lazerdir. Son yıllarda onikomikozis yani lazerle tırnak mantarı tedavisinde de FDA onayı almıştır. Cihaz eğer 1 milisaniye altında atış yapabilirse bu sayede kullanımı efektiftir.

Duetto mix atım lazerde ise piyasada bulunan kombine lazerlerden farklı olarak bu iki dalgaboyu hem tek tek seçilerek hem ardışık olarak yani atış pedalına basınca önce Alexandrite ardından Nd:Yag dalgaboyunu atarak, hem de eşzamanlı olarak yani her iki dalgaboyunu her bir pedala basışta beraber atarak yeni bir dalgaboyu oluşturur. Eszamanlı atımlar epilasyonda kullanılır amaç kıl kökünü kümülatif olarak ısıtıp daha etkili sonuç almaktır.

 

Farklılaşmak, yaz-kış epilasyon yapabilmek. Gri ve beyaz renkli tüylerde bile sonuç almak artık imkansız değil!

Lazer epilasyonda amaç kıl kökünü tahrip etmektir. Alexandrite lazerlerde kromofor yani cilt altında lazeri görüp ısıyı oluşturmaya yarayan hedef melanindir, Nd:Yag lazerlerde ise oksihemoglobindir. Eszamanlı atımlarda bu iki kromforda ısıtılıp kıl kökü daha etkili ısıtılır. Alexandrite lazer etkilidir hızlıdır kılları döker, Nd: Yag etkilidir, daha derin kıllarda etkilidir ve ince tüylerde etkilidir ama ağrılıdır. Bu ikisini beraber kullanım sonucu cilde verilen enerji dozu her birinden yarı yarıya kullanıldığı için hem ağrı azalır hem de daha etkili olur.

Lazerle damar tedavisinde yani vasküler tedaviler Nd:Yag lazerle oldukca uzun zamandır güvenle yapılmaktadır. Lazer ışını kanı ısıtarak koagüle eder ve damar silgi gibi silinir. Aynı yerde tekrarlaması imkansızdır ama bu bir dolaşım bozukluğu olduğu için seneler sonra başka yerde varis oluşumuna sebep olacaktır. Ardışık atımlarda damara ilk çarpan çok düşük dozdaki Alexandrite dalgaboyu oksihemoglobini medhemoglobine döndürür yani basit dille anlatacak olursak kanın rengini koyulaştırır. Rengi koyulaşan hedef daha kolay ısınacağı için hastaya çok daha düşük dozda Nd:Yag lazer kullanılır ve bilinen klasik Nd:Yag lazer şikayeti olan ağrı bertaraf edilir.

Duetto lazer teknolojisi eşsizdir!

 

Çift Soğutma Avantajı;

Epilasyon için Zimmer Cryo 6, vasküler uygulamalar içinse paralel kontakt soğutma sunan ender teknolojidir.

ÖZELLİKLER

Laser Alexandrite
Pulsed
Nd:YAG
Pulsed
 Alexandrite + Nd:YAG
Pulsed
 Wavelength (nm) 755 1064 755 +1064
 Pulse width (ms) 0.3 ÷ 300* 0.3 ÷ 300* 0.3 ÷ 300*
 Repetition rate (Hz) Up to 10 Up to 10 Up to 1,5
 Spot diameter (mm) Up to 16 Up to 16 Up to 18
 Fluence (J/cm²) 500
(software limited)
500
(software limited)
500 A + 500 Y
(software limited)
 Electrical requirements  3.7kVA, 200-240VAC; 50/60 Hz
 Dimensions and weight  530(L) x 1043 (P) x 1060 (H) mm³ ; 150 Kg
 Notes * the pulse-width range can change depending on repetition rate
and mix mode configuration.

Twain 2940 is a laser handpiece that fits to the Twain universal connector present on the Quanta System laser platforms. It has been designed to perform ablation procedures, both fractional and homogeneous. The Er:YAG laser @ 2940 nm is able, through the variation of pulse parameters, to remove the layers of skin with minimal thermal damage or produce a higher coagulation suitable for the stimulation of collagen production.

 Fractional:         Homogenous:
 • Skin Resurfacing
 • Traumatic and Acne Scars
 • Epidermal Dyschromia
 • Sun and Age Spots
 • Skin Ablation
 • Full Skin Resurfacing
 Laser Er:YAG
 Wavelength (nm) 2940
 Pulse Width (ms) 0.3—1
 Repetition Rate (Hz)  Up to 6
 Spot Size (mm) 2, 4; 9 mm; fractional
 Max Fluence (J/cm² ) Up to 95 @ 2 mm

The system, through the Twain universal connector, can be equipped with IPL handpieces to have more flexibility and versatility in the treatments.

Indications:

 • Permanent Hair Reduction
 • Benign Pigmented Lesions
 • Skin Rejuvenation Procedures
 • Vascular Treatments
 • Active Acne

BİZİ ARAYIN
+90 216 693 22 33

BİZİ ARAYIN
+90 216 693 22 33

Copyright 2017 © Movemed Tüm Hakları Saklıdır.