+90 216 693 22 33 | 0532 230 70 78 info@quantaturkiye.com

Duetto MT

 

LAZER KAYNAKLARI:

– Alexandrite 755 nm
– Nd:YAG 1064 nm

 

ENDİKASYONLAR:

– Kalıcı Tüy Azaltma
– Vasküler Tedaviler

 

VİDEO

ÖNCESİ & SONRASI

Alexandrite lazer ve Nd:Yag lazerin mükemmel
kombinasyonu DUETTO LAZER’DE buluştu.

Hastalar tarafından en rağbet gören lazer çeşidi olan Alexandrite’ın kısa sürede sonuç vermesi, ağrısı en az olması ve hızlı olması bu tercihin en büyük sebepleridir. Cihazda bulunan hava soğutma sistemi epidermisi koruyarak hem yanık riskini hem de acıyı en aza indirir ve bu sayede komplikasyon gelişmesini önler. Nd:Yag lazer ise hem damar hem epilasyon hem de cilt gençleştirmede kullanılan bir çeşit lazerdir. Son yıllarda onikomikozis yani lazerle tırnak mantarı tedavisinde de FDA onayı almıştır. Cihaz eğer 1 milisaniye altında atış yapabilirse bu sayede kullanımı efektiftir.

Duetto mix atım lazerde ise piyasada bulunan kombine lazerlerden farklı olarak bu iki dalgaboyu hem tek tek seçilerek hem ardışık olarak yani atış pedalına basınca önce Alexandrite ardından Nd:Yag dalgaboyunu atarak, hem de eşzamanlı olarak yani her iki dalgaboyunu her bir pedala basışta beraber atarak yeni bir dalgaboyu oluşturur.Eszamanlı atımlar epilasyonda kullanılır amaç kıl kökünü kümülatif olarak ısıtıp daha etkili sonuç almaktır.

Farklılaşmak, yaz-kış epilasyon yapabilmek. Gri ve beyaz renkli tüylerde bile sonuç almak artık imkansız değil!

Lazer epilasyonda amaç kıl kökünü tahrip etmektir. Alexandrite lazerlerde kromofor yani cilt altında lazeri görüp ısıyı oluşturmaya yarayan hedef melanindir, Nd:Yag lazerlerde ise oksihemoglobindir. Eszamanlı atımlarda bu iki kromforda ısıtılıp kıl kökü daha etkili ısıtılır. Alexandrite lazer etkilidir hızlıdır kılları döker, Nd: Yag etkilidir, daha derin kıllarda etkilidir ve ince tüylerde etkilidir ama ağrılıdır. Bu ikisini beraber kullanım sonucu cilde verilen enerji dozu her birinden yarı yarıya kullanıldığı için hem ağrı azalır hem de daha etkili olur.

Kontakt Soğutma Başlığı                                                               Değiştirilebilir başlık (14mm – 16mm – 18mm)

                          

 

Lazerle damar tedavisinde yani vasküler tedaviler Nd:Yag lazerle oldukca uzun zamandır güvenle yapılmaktadır. Lazer ışını kanı ısıtarak koagüle eder ve damar silgi gibi silinir. Aynı yerde tekrarlaması imkansızdır ama bu bir dolaşım bozukluğu olduğu için seneler sonra başka yerde varis oluşumuna sebep olacaktır. Ardışık atımlarda damara ilk çarpan çok düşük dozdaki Alexandrite dalgaboyu oksihemoglobini medhemoglobine döndürür yani basit dille anlatacak olursak kanın rengini koyulaştırır. Rengi koyulaşan hedef daha kolay ısınacağı için hastaya çok daha düşük dozda Nd:Yag lazer kullanılır ve bilinen klasik Nd:Yag lazer şikayeti olan ağrı bertaraf edilir.

Duetto lazer teknolojisi eşsizdir!

BİZİ ARAYIN
+90 216 693 22 33

BİZİ ARAYIN
+90 216 693 22 33

Copyright 2017 © Movemed Tüm Hakları Saklıdır.